עיצוב אתרים » רכישת דומיין פרימיום או דומיין חדש?

רכישת דומיין פרימיום או דומיין חדש?

דומיין הוא הזהות של העסק באינטרנט ומופיע בשורת הדפדפן בעת כניסה לאתר. הדומיין יקבע את נוכחות המותג ומשמש כתעודת זהות אינטרנטית באיגוד האינטרנט הישראלי, אך רכישת דומיין חדש היא לא תמיד התשובה. רכישת דומיין למכירה (דומיין פרימיום) היא לעיתים אפשרות נהדרת למי שמעוניין בדומיין חזק, זכיר ובעל שם ברשת.

רכישת דומיין פרימיום או דומיין חדש

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

רכישת דומיין חדש לאתר

נכון להיום ניתן לרכוש דומיין בקלות ולא מאמץ מאתרי דומיין שונים ברחבי הרשת. כאשר פותחים עסק חדש הדבר הראשון עליו צריך לחשוב הוא שם לדומיין של האתר. הדומיין הוא הזהות האינטרנטית של האתר ובעזרתו ניתן לזהות אותו בקלות ולשקף את המותג. ישנן חברות אשר יציעו רכישת דומיין וחבילות אחסון. זוהי בהחלט חבילה מנצחת אך שווה לברר ולבדוק עם מומחים בתחום אשר יעניקו לכם ייעוץ מקצועי בנושא כה חשוב.

הדומיין צריך להירשם ברשמים ישראלים מורשים וכך להבטיח את איכותו והמקוריות שבו. שם הדומיין צריך להיות קצר ולעניין, משהו שמבטא איכות, מקצועיות ובו בזמן יבליט את העסק למשך שנים רבות.

רכישת דומיין פרימיום

שאלה פופולרית אותה רבים מהאנשים שואלים: מה עדיף, רכישת דומיין פרימיום או דומיין חדש לגמרי? רכישת דומיין למכירה היא אופציה הניתנת לבעלי עסק שמעוניינים בדומיין ספציפי אותו כבר לא ניתן להשיג. הרבה שמות של דומיינים כבר תפוסים וכל יום קמים אתרים חדשים עם דומיינים קצרים וקליטים שכבר לא תוכלו לרשום.

אין ספק שהאפשרות הקלה ביותר היא לחשוב על שם חדש ומקורי לדומיין, אך לא כל האפשרויות יהיו פנויות ולעיתים אפשר לרכוש דומיין גם ביד שנייה במידה והמחיר אטרקטיבי מספיק.

עלות דומיין למכירה יכולה להגיע למאות ואף לאלפי שקלים. המחיר תלוי בשם הדומיין, עד כמה הוא חזק ברשת ועד כמה פרופיל הקישורים שלו מספיק טבעי ואיכותי. ככל שהדומיין נמצא יותר זמן באינטרנט, כך הפרופיל שלו חזק יותר. בכל מה שקשור לקידום האתר דבר זה יכול לחסוך זמן וכסף רב.

אז מה עדיף - רכישת דומיין פרימיום או רכישת דומיין חדש?

על מנת לענות על שאלה זו אתם צריכים לשאול את עצמכם – מהם צרכי העסק? האם אתם מעוניינים לבסס עסק חדש או שמא הוא כבר ממותג ובעל נוכחות טובה מספיק? אם העסק כבר מבוסס מספיק, רכישת דומיין למכירה עשויה להיות אופציה פחות רלוונטית.

במידה ויש אינטרס לקדם את העסק ולבסס אותו כמותג, רכישת דומיין פרימיום היא אופציה טובה. דומיין פרימיום יכול להוות יתרון משמעותי מול המתחרים שרק מתחילים בתחום . דומיין זה כבר מסומן בגוגל כדומיין ותיק ואמין ולכן תינתן לו עדיפות. בכל מה שקשור לפרופיל הקישורים, זהו דבר חשוב בקידום דומיין שכבר מבוסס מהבחינה הזו.

דומיין פרימיום הוא דומיין שחוזר לשוק וניתן לרכוש אותו בסכום יותר יקר משמעותית מדומיין חדש. הוא מגיע עם מגוון יתרונות שיכולים להועיל לעסק ולבסס אותו כמותג.

השגת דומיין זה כמקור חדש זהו דבר בלתי אפשרי עד אפסי מה שהופך אותו לייחודי ובולט ברחבי האינטרנט. לכן, רכישת דומיין למכירה יכולה להיות אופציה מעולה וכדאי לשקול אותה במעמד רכישת הדומיין.

כלי נגישות