עיצוב אתרים » בחירת מעצב לוגו – איך לעשות את זה נכון

בחירת מעצב לוגו – איך לעשות את זה נכון

עיצוב לוגו זה אחד הפרויקטים החשובים ביותר לעסק שלכם. וכאשר יש כל כך הרבה חשיבות של הלוגו להצלחת העסק יש חשיבות קטנה לא פחות לבחירת מעצב לוגו מקצועי.

בין אם אתם מתנהלים מול חברה גדולה המציעה שירותי עיצוב גרפי או מול מעצב גרפי פרילנסר יש לוודא שהאדם מולו אתם מתנהלים הוא גם מי שיעצב את הלוגו בפועל ויש לוודא שהוא מספיק טוב בשביל לספק לוגו שממנו תהיו מרוצים. במאמר הבא נלמד אתכם כיצד לבחור מעצב לוגו לעסק.

בחירת מעצב לוגואים

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

התנהלות מול סטודיו או חברה גדולה

שגיאה נפוצה בקרב בעלי עסקים שפונים לחברה גדולה היא הסתכלות על תיק העבודות של החברה ולא על תיק העבודות של המעצב שייצור עבורכם את הלוגו. חשוב להבין שבחרות הגדולות יש מספר מעצבים שונים ולעיתים הרמה העיצובים של כל אחד מהם שונה באופן משמעותי.

כאשר מראים לכם תיק עבודות שמכיל עיצובים שונים של כל המעצבים בחרבה לעיתים זה יכול לבלבל. עיצובי הלוגואים שיופיעו בתיק העבודות בדרך כלל יהיו העיצובים הטובים ביותר של המעצבים הטובים ביותר והשאלה היא האם יש בתיק העבודות דוגמאות של המעצב שהולך לבנות את הלוגו עבורכם?

במקרים כאלו מה שחשוב לעשות זה תחילה להבין מי הולך ליצור את הלוגו בפועל ולאחר מכן לבקש דוגמאות של המעצב הספציפי שהולך לעצב עבורכם את הלוגו. כאשר תראו את הרמה העיצובית של המעצב שהולך לסייע לכם בתהליך תוכלו לחסוך את בזבוז הזמן במידה והוא לא ברמה שאתם מחפשים.

מה יש לצפות ממעצב הלוגאים?

לאחר שהגעתם למסקנה שאתם עובדים מול המעצב המתאים ושאתם  מרוצים מתיק העבודות שלו ומהמחיר שהוא מציע כעת מה שנותר לעשות זה להבין מה התמורה שאתם מקבלים עבור התשלום שלכם.

ההבדל במחיר של עיצוב לוגו בין חברות שונות הוא מאוד משמעותי ולעיתים גם התמורה שאתם מקבלים משתנה לפי המחיר. על מנת שתוכלו לעשות השוואת מחירים באופן נכון יש להבין מה כלול בהצעת המחיר שקיבלתם.

כמות הסקיצות – תחילה יש להבין מהי כמות הסקיצות שתקבלו. האם מדובר בעיצוב סקיצה אחת או יותר? ובמידה ולא תהיו מרוצים מהסקיצה הראשונה מה יהיה התשלום הנוסף שתאלצו לשלם?

כמות השינויים – הדבר הבא שיש לבדוק הוא מהי כמות השינויים שכלולה המחיר הראשוני ומהם סוג השינויים הכלולים שם. במידה ויהיה צורך בביצוע שינויים לסקיצה האם זה יהיה בתוספת תשלום או כלול במחיר?

קבלת הקבצים – הדבר הנוסף שחשוב לוודא הוא אילו קבצים אתם תקבלו בסיום הפרויקט? האם תקבלו את כל הקבצים הקשורים לעיצוב הלוגו או רק את קבצי התמונה? כאשר יוצרים לוגו לעסק מומלץ לבקש ואפילו לדרוש קבלה של כל קבצי העבודה בסיום הפרויקט. כאשר המעצב לא מוכן לשלוח את הקבצים יכול להיות שזה סימן לכך שעדיף למצוא מעצב אחר.

כלי נגישות